Talk:Vadym Hetman

From Wikipedia, the free encyclopedia

This article is within the scope of WikiProject Biography. For more information, visit the project page.
Start This article has been rated as start-Class on the Project's quality scale. [FAQ]
(If you rated the article, please give a short summary at comments to explain the ratings and/or to identify the strengths and weaknesses.)
This article is supported by the Politics and government work group.
Maintenance An appropriate infobox may need to be added to this article, or the current infobox may need to be updated. Please refer to the list of biography infoboxes for further information.

[edit] Bio

Source: http://www.hetman-cup.org/en/vadim/03.phtml

ВАДИМ ПЕТРОВИЧ ГЕТЬМАН


Життєвий шлях:

Народився 1935 року в селі Снітин Полтавської області.

Отримав освіту в Київському фінансово-економічному інституті у 1956 за спеціальністю фінансист-економіст.

З 1970 працював у цінових, фінансових та планових органах запорізького облвиконкому.

У 1975 призначено першим заступником голови Державного комітету з ціноутворення УРСР.

У 1987 - обрано головою правління Агропромбанку УРСР (з 1990 - банк "Україна").

З 1992 - член координаційної ради з питань економічної реформи в Україні.

03.1992 - 12.93 - голова правління Національного банку України. За цей час Гетьман побудував підґрунтя для введення національної валюти України - гривні. За період головування Гетьмана запрацювала державна скарбниця, було завершено формування статутного фонду Національного банку, започатковано стабілізаційний фонд національної валюти та утворено офіційний валютний резерв НБУ. Завдяки зусиллям Вадима Гетьмана Україна вступила до МВФ та ЄБРР, було розпочато торги на валютній біржі Нацбанку.

У 1993 створив Українську міжбанківську валютну біржу та був обраний головою Біржового комітету УМВБ. За півтора роки УМВБ під керівництвом Гетьмана посіла перше місце за обсягом торгів та обсягом діяльності: ОВДП, ф\'ючерсні контракти, створення клірингового банку "Кліринговий дім" та робота над депозитарієм.

Вадим Гетьман обирався народним депутатом ВР 12-го та 13-го скликання, був головою підкомісії з фінансово-бюджетних питань, заступником голови Комітету з питань фінансів і банківської діяльності, очолював депутатську групу "Незалежні". Працюючи у парламенті, Гетьман ініціював прийняття багатьох фінансових і банківських законів: "Про економічну незалежність України", "Про ціни та ціноутворення", "Про банки та банківську діяльність", законопроекту "Про Національний банк України" та ін. Був активним учасником конституційного процесу, у 1996 написав книгу "Як приймалася Конституція України". У національній програмі "Людина року" визнаний Парламентарем - 96 та Фінансистом - 97.

22 квітня 1998 - Вадима Гетьмана було вбито у ліфті власного будинку. Трагічна загибель визначного фінансиста стала одним з найбільш резонансних злочинів в історії України; це вбивство похитнуло віру в існування безпечного фінансового середовища та призвело до різкого зменшення інвестиційної привабливості України в очах іноземних інвесторів.